Pewny sposób na zbudowanie relacji z twoim dzieckiem, kiedy nie masz na to czasu.

Pewny sposób na zbudowanie relacji z twoim dzieckiem, kiedy nie masz na to czasu.

Jak sądzisz, co czują twoje dzieci, kiedy ty nieustannie pracujesz i stale jesteś zajęty?…

Oczywiście kochamy nasze dzieci ponad wszystko, ale czasami nasza miłość ginie przytłoczona uczuciem wyczerpania i zmartwieniami. W głębi duszy chcemy, aby nasze dziecko czuło się kochane, bez względu na to, jak dużo wyzwań pojawia się w ich życiu. To nie brak miłości powstrzymuje nasze dzieci przed uczuciem docenienia, ale to, że rodzice ciężko pracując, tworzą wiele barier wokół siebie, które powstrzymują naszą miłość przed uzewnętrznieniem się.

Bardziej niż czegokolwiek, nasze dzieci potrzebują, abyśmy czuli radość, gdy jesteśmy z nimi, ponieważ to sprawia, że ​​czują się głęboko docenieni i akceptowani takimi, jakimi są.

No tak, ale życie, nas rodziców jest „pełne”. Trudno jest znaleźć przyjemność w wychowywaniu dzieci, biorąc pod uwagę mnogość wyzwań w naszym życiu. Oprócz niezwykle ważnej pracy, jaką wykonujemy, musimy jeszcze żonglować obowiązkami domowymi. Pamiętanie o zatrzymaniu się i po prostu rozkoszowaniu naszymi dziećmi może być trudne.

Postanowiłam podzielić się z wami techniką, która pomoże wam „zabłysnąć” swoją miłością w sposób, który sprawi, że trafi ona do serca twojego dziecka. Jest niewiarygodnie potężna. Zajęci rodzice mogą dopasować ją do swojego życia. A jeśli zaczniesz robić to regularnie, zobaczysz duże zmiany w swoich relacjach z dzieckiem. Staną się wam bliżsi, bardziej serdeczni i zrelaksowani. A ty prawdopodobnie poczujesz się bardziej świadomy ich wewnętrznego świata i bardziej zachwycony tym, kim są.

Technika nazywa się po prostu „Czas Specjalny”.

Oto co robisz:

  • Powiedz swojemu dziecku, że w Czasie Specjalnym zrobisz, co zechce. Oddajesz mu rządy. Tak wiele ich dnia spędzają na robieniu tego, co inni chcą, żeby zrobili, a odwrócenie ról przynosi ulgę dziecku i otwiera przed nim możliwości pokazania ci rzeczy, których normalnie nie ma kiedy ci pokazać.
  • Daj znać swojemu dziecku, kiedy będzie wasz Czas Specjalny, np. zawsze po obiedzie lub w każdą sobotę. Daje im to szansę zastanowić się, jak wykorzystają twoją uwagę.
  • To ty decydujesz, jak długo będzie trwał, np. „Po obiedzie będziemy mieli 20 minut Czasu Specjalnego” i upewnij się, że nic nie będzie ci przeszkadzać w tym czasie. Telefony milczą, sprzątanie też zaczeka. Twoja pełna uwaga skupiona jest na twoim dziecku.
  • Ustaw budzik. Na początku może to wydawać się nieco dziwne, ale zadziwiający jest fakt, że kiedy dziecko widzi upływ czasu, lepiej go wykorzystuje.
  • Rób, co twoje dziecko chce zrobić. Naprawdę, cokolwiek. Jedynymi wyjątkami jest to, że ważne jest łagodne ustalanie limitów, jeśli chcą zrobić coś, co mogłoby skrzywdzić kogoś lub coś. Spróbuj entuzjastycznie nastawić się do tego, co postanowią zrobić, nawet jeśli sprawi, że jękniesz w duchu.
  • Okaż swojemu dziecku całą miłość i uwagę. Rozkoszuj się nim, bez względu na to, co ci pokaże. To magiczny składnik. Dając dziecku całą miłość podczas zabawy, dziecko czuje się w pełni akceptowane i doceniane za to, kim jest. Niech wie, że kiedy pokaże ci nowe rzeczy, będziesz z nich zadowolony, bez względu na wszystko.
  • Śmiej się i rób śmieszne rzeczy. Jeśli cokolwiek sprawia, że ​​twoje dziecko się śmieje, rób to dalej. Śmiech jest tak potężnym wyzwalaczem, że pomaga zrzucić lekkie lęki i zakłopotanie i sprawia, że ​​czujemy się blisko, a ty stajesz się na stałe związany z mózgiem dziecka uczuciem śmiechu i miłości, którą ofiarujesz.

Nikt nie powiedział, że będzie łatwo od początku. Ale twoja cierpliwość z pewnością zostanie nagrodzona. Na pierwszy rzut oka Czas Specjalny jest prostą rzeczą, ale może być zaskakująco trudny dla rodziców. To nie nasza wina. Brak wsparcia, jakie mamy, jako rodzice, oznacza, że ​​trudno jest znaleźć energię, aby wprowadzić Czas Specjalny. I jest mało prawdopodobne, żebyś był w ten sam sposób traktowany, kiedy byłeś dzieckiem. Być może rozproszysz się i będziesz chciał posprzątać, szybko spojrzeć na swój telefon lub pomyśleć o czymś innym. Jeśli trudno ci rzeczywiście wykonać Czas Specjalny jest to znak, że możesz potrzebować wsparcia. Znalezienie kogoś, kto cię wysłucha, gdy będziesz badać opór, jaki masz, może być bardzo pomocne.

Dodatkowo musisz być sprytny, przedstawiając go nastolatkom.  A nawet powiedziałabym, że musisz być trochę podstępny, bo na pewno spotkasz opór. Jednym ze sposobów może być dopuszczenie nastolatka do tajemnicy: „Hej, myślę, że ty i ja możemy się wymknąć i spędzić razem godzinę, kiedy skończę pracę i nikt nie zauważy – zrobię wszystko chcesz – co myślisz?” Albo: „ Bądźmy trochę niegrzeczni i …..” też spodoba się nastolatkom.

Może się tak zdarzyć, że dziecko przywoła trudne momenty z przeszłości, żeby jeszcze raz, w bezpiecznym czasie o nich porozmawiać. Regularny Czas Specjalny pomaga dziecku czuć się bardzo bezpiecznie i wykorzysta go do poruszenia problemów, które nie zostały w pełni przerobione. Jeśli tak się stanie, możesz być z siebie dumny, bo to oznacza, że osiągnąłeś cel.  Kiedy zaczniecie regularnie spędzać swój Czas Specjalny,  twoje dziecko zacznie czuć się wystarczająco bezpiecznie, aby pokazać ci swoje zmartwienia. Dzieci korzystają z bezpieczeństwa twojej uwagi, aby rozładować niektóre stare rany, a ty po prostu musisz być z nimi, gdy ich emocjonalna burza mija. Prawdopodobnie zauważysz, że czują się lżejsi i bardziej serdeczni po tym, jak usunęli ciężkie uczucia.

No to do dzieła 😊 Trzymam za Ciebie kciuki i proszę podziel się ze mną efektami 😊

Dodaj komentarz