Trudne momenty

Trudne momenty

W sporcie uczestników biegu przez płotki obowiązuje zasada: “Rzuć serce za przeszkodę!” Oznacza to, że zanim odda się skok, trzeba być już myślą, wzrokiem, pragnieniem, wyobrażeniem i sercem za przeszkodą, po drugiej stronie. Bo jeśli jednak zawodnik utkwi wzrok w przeszkodzie; jeśli do serca dopuści zwątpienie; jeśli nie dowierza własnym umiejętnościom; jeśli szykuje się do skoku ostrożnie, wtedy zwalnia rozbieg, mąci płynność ruchów, odbija się bez koniecznego zdecydowania, strąca poprzeczkę, ponosi klęskę i przegrywa zawody.

Zasada ta sprawdzona na zawodach, obowiązuje również w życiu. W obliczu przeszkód, trudności, prób, doświadczeń i niebezpieczeństw zawsze powinieneś być już poza nimi. Nie skupiaj się na problemie, miej dość odwagi, aby myślami być już po tym trudnym wydarzeniu. Jeśli wątpisz i boisz się nie masz wystarczającej “skoczności”. Wpatrywanie się w przeszkodę nie dodaje sił, lecz paraliżuje. Nie jesteś w stanie rozwinąć skrzydeł do lotu. Wrażenie wysokości muru i własnych szans mrozi fantazję i ograbia z wiary w siebie, prowadzi do niezdecydowania i wytrąca z rytmu. Kiedy stajesz przed trudnym zadaniem, nie skupiaj swoich myśli na nim. Zobacz się już w roli zwycięzcy. Ten obraz poniesie Cię wyżej, dalej i szybciej.

Zatem, w trudnych sytuacjach życiowych, należy “rzucić serce za przeszkodę”. Jeszcze przed skokiem być marzeniem, pragnieniem i pewnością po drugiej stronie. Po stronie zwycięstwa, sukcesu i spełnienia. Tego Wam z całego serca życzę:)

Dodaj komentarz